SZCZĘŚCIE – ŚCIEŻKA CODZIENNOŚCI. XXVI wakacyjne warsztaty z Akademią Życia

Kategoria: Wydarzenia Opublikowano: poniedziałek, 01, kwiecień 2019

SZCZĘŚCIE – ŚCIEŻKA CODZIENNOŚCI
XXVI wakacyjne warsztaty z Akademią Życia
Jacek Borowicz, Kornelia Popek, Paweł Trzciński
oraz gość specjalny Jolanta Misiarz

07 - 14 sierpnia 2019 w Przesiece k. Jeleniej Góry

Mówi się, że trzeba mieć wyłącznie wielkie plany i wielkie marzenia - tymczasem wyobraź sobie, że codziennie budząc się o poranku mówisz do siebie: dzisiaj o jeden uśmiech więcej, o jedno dobre słowo więcej, o jeden czuły dotyk więcej… „W ten sposób każdego dnia w szczęściu coś zostaje dodane, powiększone - coś z wewnętrznej postawy, coś z poszerzenia swojego wnętrza, coś ze stawania się spokojnym, coś ze służenia innym (B. Hellinger)”. Bo szczęście znamienne jest tym, że stajemy się bardziej, istniejemy intensywniej, czujemy mocniej, spotykamy się bliżej…

A więc gdyby tak w ramach codziennej praktyki dać i wziąć – jeden uśmiech więcej, jedno dobre słowo więcej, jeden czuły dotyk więcej – ile dobrego do mojego życia wniosłaby synergia takich codziennych drobnych chwil szczęścia? Ile, dzięki takiej praktyce codziennego szczęścia, mógłbym przyjąć i dać – doświadczając przepływu i obfitości?


Już od ponad 25 lat spotykamy się w sierpniu, aby dzielić się swoim doświadczeniami i doświadczać nowego pracując w bezpiecznych, przyjaznych warunkach. Tak więc i w tym roku zapraszamy Ciebie a nasz kolejny, już 26-ty Wakacyjny Warsztat Akademii Życia, w trakcie którego:

 • będziesz miała/miał czas i przestrzeń, aby zająć się istotnymi tematami w Twoim życiu,
 • skorzystasz z doświadczenia kompetentnego i zaangażowanego zespołu wieloletnich trenerów rozwoju osobistego – Jacek Borowicza, Jolanty Misiarz, Kornelii Popek i Pawła Trzcińskiego,
 • nawiążesz nowe relacje z ludźmi, którzy tak jak Ty są zainteresowani poprawą jakości swojego życia,
 • odpowiesz sobie na pytania: czego dla siebie potrzebujesz, co Cię powstrzymuje przed osiągnięciem tego i jak rozpoznasz, że już to masz,
 • będziesz korzystać ze skutecznych metod i technik, które będą Tobie pomagać w osiąganiu tego, czego pragniesz dla siebie.

Poprzez pracę z ciałem, praktykę hatha yogi oraz tańca w kręgu: 

 • pogłębisz kontakt ze swym ciałem nawiązując tym samym bliższy kontakt ze wszystkimi swoimi emocjami, co pomoże Tobie m.in. w rozpoznawaniu szczęścia we wszelkich jego przejawach i aspektach,
 • będziesz pełniej doświadczać życia, w całej gamie wrażeń, barw, dźwięków, smaków i zapachów, otwierając się na swobodny przepływ energii życiowej,
 • zrelaksujesz się, odpoczniesz i uwolnisz się od nagromadzonego stresu.

Poprzez pracę metodą ustawień systemowych i dialogu wewnętrznego - działając dzisiaj, tu i teraz, zmienisz postrzeganie siebie, swojej przeszłości i przyszłości - a dzięki temu:

 • krok po kroku, powoli i bezpiecznie zrobisz to, co dostępne i możliwe na dany moment, aby rozwiązać zakorzenione w przeszłości problemy ograniczające Twoją zdolność do odczuwania szczęścia,
 • zweryfikujesz swoje dotychczasowe motywacje i zrozumiesz swoje działania zakorzenione w historii twojej rodziny - poznając ich źródło zdobędziesz większą autonomię, możliwość wyboru tego, co dla Ciebie, w Twoim życiu jest ważne, karmiące, podtrzymujące i inspirujące,
 • poprzez akceptację i przyjęcie do serca swojej historii uzyskasz pełniejszy dostęp do ukrytych dotąd bogactw Twego rodu – dostęp do zasobów, talentów, możliwości Twoich przodków, które są Twoim dziedzictwem.

Poprzez praktykę świadomego oddychania (rebirthing) i medytacji w ruchu skomunikujesz się ze swoją podświadomością, dzięki czemu:

 • uświadomisz sobie i rozluźnisz wewnętrzne konflikty wartości, zasad i celów życiowych blokujące Twoją drogę ku szczęściu,
 • rozpoznasz i zintegrujesz rozmaite aspekty siebie, tak aby zgodnie współtworzyły Twoją rzeczywistość, w której będzie jeszcze więcej miejsca na doświadczanie szczęścia.

Nasz ramowy program obejmuje całodniowe zajęcia rozwojowe. Składają się na niego: zajęcia poranne (ok. 1.5 godz. przed śniadaniem), poświęcone głównie pracy z ciałem (w szczególności hatha joga i ćwiczenia inspirowane metodą Feldenkreisa) oraz 2 bloki zajęć: przedobiednich i popołudniowych (ok. 4 godz. i ok. 3 godz.) obejmujące warsztaty grupowe, na których poprzez prace i ćwiczenia w grupie oraz pracę indywidualną możesz podejmować swoje osobiste, rozwojowe tematy.

Wieczory to czas swobodnego relaksu, w ramach którego będziemy oddawać się radosnej ekspresji na przykład poprzez taniec w kręgu, słuchanie, muzyki gongów i mis tybetańskich – ale też śpiewy czy też tradycyjne oglądanie spadających w sierpniu gwiazd. Będziemy praktykować doświadczanie szczęścia i lekkości poprzez śmiech i zabawę, ruch i taniec oraz kontakt z niezwykłą przyrodą Karkonoszy relaksując się i zrzucając napięcia zgromadzone przez ostatnie tygodnie, miesiące, a może i lata.

WAŻNE – naszym celem jest stworzenie w trakcie pobytu środowiska wspierającego psychoedukację, rozwój osobisty i samodzielne doskonalenie uczestników. Nie zajmujemy się żadną formą leczenia stanów chorobowych, nie mamy również kompetencji w zakresie terapii uzależnień.

Nasza kadra:
Metody, jakimi pracujemy są różne, ale zawsze inspirujące, ciekawe i ważne. Wierzymy przy tym, że to nie metody pomagają, ale ludzie - ci, którzy tę czy inną metodę proponują i stosują. Pracujemy ze sobą od dobrych kilkunastu lat - a znamy się niejednokrotnie dłużej. Jako zespół osiągnęliśmy coś, co możemy określić, jako współpraca w przepływie. Zapraszamy!

Jacek Borowicz - pedagog myślenie twórczego i trener w zakresie metod rozwoju osobistego, współtwórca i wieloletni (od 1989 r.) animator wrocławskiego Ośrodka Spotkań Akademii Życia (www.akademiazycia.pl), praktyk NLP, na co dzień także nauczyciel akademicki oraz trener umiejętności społecznych przydatnych do funkcjonowania w biznesie. Metodę ustawień systemowych doskonali na szkoleniach i superwizjach prowadzonych przez Heiko Hinrichs’a (Family Affair Bremen i Family affair Polska). Inspiruje się także NLP, metodą Katy Byron i metodą Sedony. Jest także artystą - pieśniarzem grającym na gitarze i śpiewającym autorskie ballady.

Jolanta Misiarz - z wykształcenia filolożka, arte - i choreoterapeutka. Jej pasją jest taniec. Od 2008 roku jest instruktorką etnicznych tańców w kręgu. Umiejętności taneczne rozwija w kraju i za granicą, także u źródła – na Bałkanach uczestnicząc w licznych warsztatach i kursach. Poza tym śpiewa białym głosem w Zespole Śpiewu Tradycyjnego „Kuczeryki”. Podróżuje i – jak sama mówi - szeroko otwartymi oczyma ogląda świat. Fascynuje ją przepływ życia, ludzkie relacje i mądrość naszego ciała.

Kornelia Popek - plastyczka, nauczycielka jogi, masażystka dźwiękiem. W 2006 roku założyła autorską Pracownię Jogi i Działań Twórczych w Rybniku. Jogę praktykuje od 1992 roku. Jest instruktorem rekreacji ruchowej ze specjalnością ćwiczenia psychofizyczne oraz nauczycielem jogi w tradycji Sivanandy. Ukończyła studia na kierunku edukacja artystyczna w specjalności techniki malarskie i projektowanie witrażu. Plastyczne działania to malarstwo oraz fotografia. Pracą z dźwiękiem zajmuje się od 11 lat (w tym kurs masażu oraz gry na gongu u Don Conreaux). W zakres tego wchodzi indywidualny masaż, sesje relaksacyjne oraz udział w różnych projektach związanych z połączeniem dźwięku, ruchu czy tworzenia przestrzeni dźwiękowej do sesji malowania spontanicznego. Od 2017 roku wraz z Michaelem Jonesem (muzykiem z Londynu) tworzy sesje relaksacji dźwiękowej pod nazwą „Muzyczna Przestrzeń Medytacji”. Współpracuje (od 2004) z wrocławską Akademią Życia na wakacyjnych warsztatach rozwojowych prowadząc zajęcia jogi, relaksacje dźwiękowe oraz ćwiczenia inspirowane neuroświadomą pracą z ciałem.

Paweł Trzciński - od lat podążający ścieżką rozwoju eksplorator pola możliwości i współpracownik wrocławskiej Akademii Życia, praktyk technik oddechowych i wieloletni rebirther Stowarzyszenia Rebirtherów Polskich (www.rebirthing.pl), twórca muzyki wspomagającej medytacje i relaksację, członek profesjonalny Instytutu Monroe w USA (www.monroeinstitute.org). W swojej pracy wykorzystuje także metodę Theta Healing opracowaną przez Viannę Stibal oraz dwupunkt dr Richarda Bartletta.

OPŁATY
1) całodzienne warsztaty rozwoju osobistego: 900 zł. RABAT 100 zł dla osób po raz kolejny uczestniczących w wakacjach z Akademią Życia.
2) zakwaterowanie i pełne wyżywienie (mięsne lub wegetariańskie): 980 zł 
3) ubezpieczenie NW: 25 zł.

Miejsce: Ośrodek Złoty Widok,  pokoje 3-, 4-osobowe z łazienkami. Adres:  ul. Kręta 3, 58-563 Przesieka, woj. dolnośląskie, https://www.zlotywidok.pl/.

Zapisy: Agnieszka Jurko,  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. 501 625 528.

Pełna informacja:
https://www.agnieszkajurko.pl/akademia-zycia-menu/878-wakacje-akademia-zycia-2019.html